Ruch drogowy

Badanie stanu trzeźwości w jednostkach Policji woj. zachodniopomorskiego

Jednym z największych problemów w Polsce jest dość często funkcjonujące w społeczeństwie przyzwolenie na jazdę po spożyciu alkoholu. Do większości tragedii spowodowanych przez pijanych kierowców nie doszłoby, gdyby nie brak reakcji w sytuacjach, gdy jesteśmy świadkiem tego, jak osoba pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę.

Niestety jazda na trzeźwo i zgodnie z przepisami ruchu drogowego wciąż nie jest standardem wśród polskich kierowców. Z pewnością na zmianę tego obrazu i kształtowanie właściwych postaw wśród kierujących wpływ mają tak prowadzone kampanie edukacyjne, jak i działania represyjne.

W roku 2012 w naszym województwie pilotażowo rozpoczęto projekt dotyczącej promowania trzeźwości za kierownicą "NIE DAJ SIE PRZEWIEŹĆ NIETRZEŹWEMU".

W ramach kampanii realizowanej wspólnie przez zachodniopomorską Policję i Zachodniopomorską Wojewódzka Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w 2012 i 2013 roku zakupiono i zainstalowano w siedzibach jednostek Policji garnizonu zachodniopomorskiego urządzenia ALCOBLOW. Znajdują się one w pobliżu dyżurek tak, aby umożliwić bezpłatne, ogólnodostępne, anonimowe badania trzeźwości, nie absorbujące czasu dyżurnych. Przy każdym z urządzeń znajduje się plakat opisujący w jaki sposób dokonać badania.

 

KWP Szczecin/WRD

Pliki do pobrania

  • 47.46 KB