Aktualności

Policjanci wręczali maseczki ochronne mieszkańcom powiatu gryfickiego

Dzisiaj policjanci prewencji z Gryfic i jednostek terenowych wręczali maseczki ochronne mieszkańcom powiatu gryfickiego przekazane przez Starostwo Powiatowe w Gryficach, przypominając, że oprócz obowiązku zakrywania twarzy wynikających z nowych ograniczeń, najważniejszy jest zdrowy rozsądek oraz wzajemna troska o zdrowie własne i innych osób.

Pandemia koronawirusa to trudny czas nie tylko dla służb, które na co dzień mierzą się z zagrożeniem, to również ciężki okres dla mieszkańców powiatu gryfickiego.

Mundurowi z Gryfic podczas pełnienia służby i wykonywania codziennych obowiązków wręczali maseczki ochronne mieszkańcom powiatu, a w szczególności tym osobom, które nie miały zasłoniętej twarzy zgodnie z nowymi przepisami. Maseczki zostały przekazane przez Starostwo Powiatowe w Gryficach.

Policjanci informowali i upominali, że od 16 kwietnia br. do odwołania wprowadzono obowiązek zasłaniania nosa i ust.

Celem prowadzonych działań było uświadomienie lokalnej społeczności, że tylko odpowiedzialne zachowanie, niejednokrotnie pełne wyrzeczeń, trudu i samodyscypliny pozwoli wygrać z epidemią i zadbać o zdrowie swoje i swoich najbliższych.