NAGRODY DLA POLICJANTÓW Z GRYFIC. - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

NAGRODY DLA POLICJANTÓW Z GRYFIC.

W środę Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie Pan insp. Jacek Cegieła wyróżnił nagrodami pieniężnymi 35 policjantów z garnizonu zachodniopomorskiego wśród nagrodzonych funkcjonariuszy byli również policjanci prewencji z Gryfic.

W środę podczas spotkania w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie Pan insp. Jacek Cegieła wręczył nagrody pieniężne policjantom garnizonu zachodniopomorskiego za wzorowe wykonywanie zadań służbowych i zaangażowanie w służbie.

Spośród 35 wyróżnionych funkcjonariuszy nagrodzonych zostało również czterech policjantów z Gryfic.

Dyżurny KPP w Gryficach asp. szt. Zbigniew Mackojć oraz asystent KPP w Gryficach podkom. Zbigniew Frąckiewicz zostali wyróżnieni za wzorowe wykonywanie zadań służbowych i zaangażowanie w służbie co przyczyniło się do uratowania młodej dziewczyny i zapobiegło próbie samobójczej.

Szef zachodniopomorskiej policji wręczał także wyróżnienia przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Joachima Brudzińskiego oraz Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka.

Nagrodę przyznaną przez Komendanta Głównego Policji z rąk Pana Komendanta odebrali policjanci Zespołu Patrolowo-interwencyjnego z KPP w Gryficach tj. sierż. Bartosz Burak oraz st. post. Przemysław Kunda za wzorowe wykonywanie zadań służbowych.

Policjanci podczas służby nocnej udzielili pomocy nieprzytomnej kobiecie, którą partner wiózł swoim samochodem do szpitala w związku ze złym samopoczuciem. Mundurowi w związku z podejrzeniem realnego zagrożenia życia i zdrowia kobiety przenieśli ją do radiowozu, a następnie przy użyciu sygnałów pojazdu uprzywilejowanego przewieźli do Szpitala Wojewódzkiego w Gryficach, cały czas monitorując funkcje życiowe i udrażniając drogi oddechowe poszkodowanej, po czym nieprzytomną przekazali personelowi szpitala. Kobieta otrzymała na czas pomoc lekarską oraz odzyskała przytomność.

Wręczenie nagród wyróżnionym policjantom odbyło się w obecności przełożonych tych funkcjonariuszy.