Dzień Dziecka z Gryficką Policją - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

Dzień Dziecka z Gryficką Policją

Co roku policjanci z Gryfic aktywnie uczestniczą w obchodach tego ważnego święta. Wczoraj w Prusinowie a dzisiaj w Gryficach na Placu Zwycięstwa mundurowi spotykali się z dziećmi i młodzieżą. Podczas prowadzonych rozmów o bezpieczeństwie policjanci przypominali szczególnie dorosłym, że dzieci są objęte szczególną ochroną prawną.

Dzisiaj policjanci z Gryfic spotkali się z dziećmi na Placu Zwycięstwa z okazji obchodów „Dnia Dziecka”, głównym organizatorem imprezy był Dom Kultury w Gryficach.

Mimo upalnej pogody policyjne stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. W trakcie spotkania mundurowi rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zawodzie policjanta, a także zwracali uwagę dorosłym, że prawa dziecka to również prawa człowieka.

Prawdziwą furorę wśród najmłodszych uczestników robił policyjny radiowóz. Każde dziecko mogło włączyć światła błyskowe, a także porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie z policjantem. Nie zabrakło również rozmów na temat zasad i trybu przyjęcia do służby w policji. Każda zainteresowana osoba mogła otrzymać komplet dokumentów oraz poznać przebieg kariery zawodowej w policji.

Na policyjnym stanowisku oprócz elementów odblaskowych oraz innych edukacyjnych upominków czekał słodki poczęstunek.