Aktualności

„Handel ludźmi nie zna granic” - wystawa mobilna w Gryficach.

Dzięki współpracy gryfickiej policji z Zachodniopomorskim Urzędem Wojewódzkim w Domu Kultury w Gryficach dostępna jest mobilna wystawa MSWiA dotycząca różnych oblicz „handlu ludźmi”. Wszystkich zainteresowanych wystawą serdecznie zapraszamy.

Niewolnictwo XXI wieku to problem dotyczący całego świata. Handel ludzmi ma miejsce nie tylko w krajach Trzeciego Świata, czy w miejscach słabo rozwiniętych .Takie sytuacje zdarzają się również w państwach, w których poziom cywilizacyjnego rozwoju jest wyższy.

Dzięki współpracy gryfickiej policji z Zachodniopomorskim Urzędem Wojewódzkim w Szczecinie, w Domu Kultury w Gryficach dostępna jest mobilna wystawa MSWiA pod nazwą „Handel Ludźmi nie zna granic”. Wystawa składa się z 6 plansz, na których przedstawione są różne formy handlu ludźmi a więc wykorzystywanie seksualne, zmuszanie do kradzieży, zmuszanie do żebractwa oraz niewolniczej pracy.

Zadaniem oraz głównym założeniem wystawy jest podnoszenie świadomości społecznej w zakresie handlu ludźmi i pokazanie konsekwencji tego przestępstwa.

Dzisiaj w Domu Kultury w Gryficach odbyło się również spotkanie policjantów z młodzieżą Liceum Ekonomicznego przy ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach, podczas którego młodzi ludzie mogli obejrzeć wystawę .

Podczas spotkania zaprezentowano również przykłady różnych form handlu ludźmi w formie pokazu multimedialnego gdzie funkcjonariusze informowali i przestrzegali przed zagrożeniami jakie niesie ze sobą właśnie handel ludźmi.

Wszystkie chętne osoby, które są zainteresowane obejrzeniem wystawy serdecznie zapraszamy do Domu Kultury w Gryficach w godzinach otwarcia placówki. Mobilna wystaw pod nazwą „Handel Ludźmi nie zna granic” dostępna będzie do 7 czerwca 2017 r.