Aktualności

BEZPIECZNY I AKTYWNY SENIOR SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Policjanci z gryfickiej komendy w ramach akcji „Bezpieczny i aktywny senior” spotkali się ze studentami Uniwersytetu III Wieku w Płotach z którymi rozmawiano o świadomości społecznej osób starszych w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Podczas spotkania z seniorami które odbylo się w domu kultury w miejscowości Płoty mł.asp. Agnieszka Podgórska omówiła schemat działania oszustów, wyjaśniła że sprawcy wykorzystują więzi rodzinne, dobroć i łatwowierność pokrzywdzonych, by wyłudzić od nich posiadane oszczędności. Przedstawiono najczęstsze metody którymi posługują się przestępcy oraz przestrzegano jak uchronić się przed utratą pieniędzy. Aktualnie osoby o nieuczciwych zamiarach potrafią podszywać się pod różnego rodzaju przedstawicieli instytucji publicznych, urzędów, a nawet policjantów czy innych przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Dlatego tak ważne jest, aby seniorzy byli czujni, uważni i potrafili w konkretnych sytuacjach być asertywni. Tylko taka postawa da im gwarancję tego, że nie staną się ofiarami osób nieuczciwych, oszustów czy złodziei.

Po spotkaniu seniorzy otrzymali tematyczne ulotki opaski odblaskowe oraz inne gadżety. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.